Jak szukać pracy dodatkowej?

Praca dodatkowa to temat bardzo popularny szczególnie ostatnimi czasy. Warto więc na początek odpowiedzieć sobie na pytanie podstawowe, czyli co to jest praca dodatkowa, bo wydaje mi się że mimo że pojęcie wydaje się dość proste to jednak w świecie internetu nie jest dobrze rozumiane.

Praca dodatkowa to nic innego jak praca wykonywana jako praca tak zwana druga, albo pierwsza w mniejszym wymiarze godzin niż 40, zazwyczaj jest to kilka godzin tygodniowo. Niestety w polskich realiach czasem praca dodatkowa może się przeobrazić w pracę pełnowymiarową a nawet pracę w godzinach ponadliczbowych. Bo fakt pracy dodatkowej jest wykorzystywany niejednokrotnie przez nieuczciwych pracodawców, którzy oferują nam głodowe stawki za wykonywanie pracy dodatkowej, przez co osoby wykonujące tego typu pracę chcąc cokolwiek zarobić muszą się dużo napracować nim cokolwiek zarobią.

Jak szukać pracy dodatkowej? Oto jest kolejne bardzo dobre pytanie. Powiem wprost jest wiele mitów odnośnie pracy dodatkowej, podstawowym problemem w przypadku pracy dodatkowej jest target osób jej poszukujących. Są to często osoby które nie mają możliwości pójścia do zwykłej pracy pełnoetatowej z różnych osobistych powodów stąd chwytają się pracy dodatkowej. Stąd pojawia się szereg nieuczciwych pracodawców. Znając realia pracy dodatkowej możemy przystąpić do jej poszukiwania. Ciekawy sposób poszukiwania pracy został opisany w artykule ?. zamieszczonym przez autora na blogu. Warto się z nim zapoznać jeżeli poważnie myślimy o poszukiwaniu pracy dodatkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>